Obľúbený Seredský festival je späť!

Vata fest sa vracia vo veľkom štýle v sobotu 19. augusta, opäť do krásneho prostredia Zámockého parku v Seredi. Na hlavnom pódiu v Zámockom parku vystúpi známa kapela Korben Dallas, v kaštieli odohrajú legendárne Modré hory a Nitrianske nové divadlo zahrá predstavenie Anna Franková.

Predstavia sa aj seredské tanečné, hudobné a výtvarné talenty a vďaka rínku ukážu svoju tvorbu lokálni handmade výrobkári. Nebude chýbať program pre deti vo forme hier, predčítavania kníh, bábkového divadla Divadieľko Maťo a Divadlo Morgonrock či kreatívnych workshopov. 

Núdza nebude ani o výtvarné inštalácie a výstavy. Svoju tvorbu predstavia viacerí seredskí umelci a umelkyne, ktorí pomaľujú veľkorozmerné písmená VATA. Okrem nich bude vystavovať svetoznámy fotograf Igor Mikula, ktorého fotografie zvierat z džungle vyhrávajú medzinárodné ocenenia. Vystavené budú aj fotky Stanislava Klačanského, ktorý pred dvoma rokmi nafotil pre Vata magazín fotografie o separovaní odpadu a za sériu vyhral ocenenie Slovak Press photo.

Vata fest opäť prinesie svetelnú show pod taktovkou Ľubomíra Slovinského a jeho tímu, ktorá v kombinácii s mohutnými platanmi a historickým kaštieľom prináša nezabudnuteľný zážitok, ktorý je každoročne vyvrcholením festivalu.

Projekt Vata fest finančne podporilo mesto Sereď a Nadácia SPP.

Vata fest organizujeme spoločne s: Zereth Coffee, Hurricane, OZ Vodný hrad, Komunita Eden, OZ Seredské nábrežie, Kidvak, kreatívnym štúdiom Nowera, miestnou farmou Bielokvet a s mnohými ďalšími.

ĎAKUJEME. Veľmi si túto spoluprácu vážime!

#vatafest2023 #kcpriestor #festival #komunita #sereď #novyimpulz