Aj toto zažijete na Vata feste

Premýšľate, či sa naozaj v sobotu 19. augusta vybrať do Zámockého parku v Seredi? Prečítajte si, akých umelcov a umelkyne bude tento rok Vata fest hostiť a dajte nám vedieť, či sa vidíme.

KORBEN DALLAS AJ MODRÉ HORY NA VATE

Aj slovenské legendy patria na seredské pódiá. Headlinermi tohtoročnej Vaty budú kapely Korben Dallas, ktorú môžete poznať vďaka hitu Otec, a Modré hory, ktoré sa predstavia vo svojej akustic podobe.

KORBEN DALLAS

Bratislavská kapela Korben Dallas debutovovala albumom Pekné cesty (2011), ktorý vznikol ako živá nahrávka z koncertu, bol nominovaný na Radio_Head Awards v kategórii album roka – cena kritikov. Kapela, ktorú poznajú všetci Otcovia na Slovensku, si zahrala na mnohých popredných slovenských a českých festivaloch, ako sú Pohoda, Colours of Ostrava, Rock for People alebo Grape. Najnovším albumom Korben Dallas je album Deti rýb (2022).

Korben Dallas sú Juraj Benetin, Lukáš Fila a Ozo Guttler.

MODRÉ HORY

Modré hory mali na Pohode 2019 premiéru s kapelou a teraz prichádzajú predstaviť svoj nový program. Bene, Lyrik, Roland Kánik a ich hostia Michal Šelep (basa) a Ľuboš „Ežo“ Ambrozai (bicie) si hranie v tejto zostave natoľko obľúbili, že sa rozhodli to nenechať iba na jeden koncert, nahrali aj spoločný album „Akustik“ a sme veľmi radi, že si v tejto zostave zahrajú aj u nás. 

Modré hory majú na konte 5 albumov, 2 mixtejpy, jedno EPčko a jednu knihu textov. Vraj rap pre starších, vravia niektorí, no týmto chlapcom je to jedno, ide o hudbu a tú zbožňujú.  

Príďte si vypočuť čudno-slávne Modré hory v akustickom prevedení.

POHLADENIE PRE OČI FORMOU VÝTVARNÝCH INŠTALÁCIÍ AJ SVETELNEJ PROJEKCIE

Na Vata feste nebude núdza ani o výtvarné umenie. Svoju tvorbu predstavia viacerí seredskí umelci a umelkyne, ktorí pomaľujú veľkorozmerné písmená VATA či umelci a umelkyne digitálneho umenia.

VATA AKO PRÍBEH ŠTYROCH UMELCOV

Prezentujúcimi umelkyňami a umelcami sú hlavná ilustrátorka tohto ročníka Sárka Paldanová, grafička Aneta Zedníková, výtvarník Michal Bardiovský a umelkyňa a zároveň učiteľka výtvarnej výchovy na ZUŠ v Seredi Miška Šebová.

SVETOVO UZNÁVANÉ FOTOGRAFIE

Okrem nich bude vystavovať svetoznámy fotograf Igor Mikula, ktorého fotografie zvierat z džungle vyhrávajú medzinárodné ocenenia. Vystavené budú aj fotky Stanislava Klačanského, ktorý pred dvoma rokmi nafotil pre Vata magazín fotografie o separovaní odpadu a za sériu vyhral ocenenie Slovak Press photo.

SVETELNÁ PROJEKCIA

Vata fest opäť prinesie pod taktovkou Ľubomíra Slovinského a jeho tímu svetelnú show, ktorá v kombinácii s mohutnými platanmi a historickým kaštieľom prináša nezabudnuteľný zážitok, ktorý je každoročne vyvrcholením festivalu.