Všetky praktické info, ktoré potrebujete vedieť, ak idete na Vata fest 2023

Ak rozmýšľate nad tým, kedy máte prísť do parku, či sa viete počas dňa na festival vracať, či si máte kúpiť vstupenky už teraz, alebo až v sobotu, čítajte nasledujúce riadky. Spísali sme pre vás odpovede na najčastejšie otázky.

Kde a kedy

Brány festivalu sa otvárajú o 9:30. Odporúčame prísť už o tomto čase, keďže predpokladáme, že o 10:00 sa budú tvoriť rady. Vchod do Zámockého parku v Seredi bude umožnený iba cez bránu pri svetelnej križovatke. Všetky ostatné brány budú uzavreté a budú slúžiť iba ako únikové východy v prípade evakuácie.

Opätovný vstup na podujatie

Pri prvom vstupe do parku dostanete na ruku náramok, ktorý si určite ponechajte na zápästí v priebehu celého dňa. Vďaka tomu budete mať umožnený opätovný vstup do parku bez toho, aby ste si museli kupovať novú vstupenku. Náramok je neprenosný na inú osobu, keďže by ste ho museli odstrihnúť, aby ste ho dali dole. V prípade, ak nebudete mať v parku náramok na ruke, budete organizátormi vyzvaní, aby ste si zakúpili vstupenku. Takže strážte ich ako oko v hlave 😉 Náramky dostanú aj deti.

Opätovný vstup do parku bude umožnený takisto cez bránu pri svetelnej križovatke. Ani s náramkom na ruke sa cez iný vchod do parku nedostanete.

Vstupenky kupujte ideálne ešte v predpredaji

Do začiatku podujatia je možné kupovať vstupenky v predpredaji za zvýhodnenú sumu. Pri kúpe na mieste bude cena vstupenky 10 eur / osoba nad 15 rokov. Platba bude možná iba v hotovosti. Odporúčame kúpiť lístky v predpredaji na vatafest.sk, nakoľko budete mať o to plynulejší vstup do parku a zároveň ušetríte.

U predajcov zaplatíte najmä v hotovosti

Súčasťou festivalu je aj Vata rínek, Vata bazár a rôzne gastro stánky. Pri kúpe darčekov, oblečenia, kníh či občerstvenia zaplatíte najmä hotovosťou. Odporúčame preto pripraviť sa a vybrať si hotovosť.

Pešo či autom?

Vata fest je v centre mesta Sereď – v Zámockom parku. Odporúčame prísť pešo alebo využiť hromadnú dopravu. Ak sa chystáte prísť autom, odparkovať ho môžete pri Lidli alebo na Kúpeľnom námestí. Do parku sa s autom nedostanete.

Vítané sú všetky vekové kategórie

Na Vata feste sa naozaj zabaví každý! Mladí ľudia, deti, rodičia, seniori a seniorky, ľudia v produktívnom veku. Každý si nájde to svoje a zabaví sa tak celé mesto.

Seredský festival dokonca počíta aj s bábätkami. S vytvorením príjemnej atmosféry aj pre nich nám pomôže najmä miestny sociálny podnik Kidvak, ktorý prinesie svoje hojdacie kolísky. Vaše bábätko si v nich bude môcť pospinkať. Zároveň budú prítomné prebaľovací pult aj kreslo na dojčenie.

V cene vstupenky je program na celý deň

V cene 10 eur je zahrnutý kompletný kultúrny program na celý deň. S jedným a tým istým lístkom sa dostanete na hudobné koncerty, divadelné predstavenia pre malých aj veľkých, diskusie, workshopy, bazár, rínek, sprevádzanie históriou kaštieľa, výstavy, svetelné projekcie a mnoho sprievodných aktivít. 

V rámci stanu organizácií sa predstavia aj mesto Sereď s primátorom Ondrejom Kurbelom, ktorý sa s vami porozpráva o kultúre v meste, kreatívne štúdio Nowera, ktoré vám poradí, ako dodať nový impulz svojmu podnikaniu alebo organizácia IPčko so svojím Flek klubom, s ktorou sa môžete zahrať, ale aj porozprávať o svojom duševnom zdraví.

Kompletný program aj s časovým harmonogramom nájdete na vatafest.sk.