8 vecí, ktoré očaria najmenších návštevníkov Vata festu

Vata fest je už tradične obľúbeným víkendovým program aj pre rodiny s malými deťmi. Najmenší návštevníci si užijú bohatý program plný umenia, súťaží a workshopov a získajú krásne spoločné zážitky zo Serede. Prečítajte si 8 tipov, ktoré určite nechcete zmeškať, ak prichádzate na Vata fest aj s deťmi.

1. Zabavte sa hudbou aj tancom

Vata fest prináša hudbu a tanec aj pre najmenších návštevníkov. Napríklad taká rocková verzia pesničky Ententiki? Na Vate rozhodne áno! 

Žiadne otrepané kuca paca, ktoré vás prenasledujú na všetkých detských ihriskách! Hudobná kapela Pánko príde aj so svojimi vydarenými verziami ľudových pesničiek i s vlastnou tvorbou. Zabavte sa na ich hudbe už teraz:

Nemiňte si ale všetky sily na skákanie pri Pánkových pesničkách, Johny Mečoch so svojou tanečnou školou Life is Perfect vás totiž roztancujú a naučia čo-to zo svojich tanečných krokov. 

2. Vychutnajte si predstavenia bábkových divadiel

Okrem hudby a tanca si vaše deťúrence vychutnajú aj bábkové divadelné predstavenia, s ktorými prídu divadlo Morgonrock a Divadielko Maťo. Pri oboch predstaveniach odporúčame rodičom ostať pri svojich deťoch, keďže sa určite schuti zasmejete tiež. 

Prvé bábkové divadlo štartuje o 10:30, druhé o 15:30. Po samotných predstaveniach budú nasledovať kreatívne aktivity a čítania detských kníh priamo od ich autorov.

3. Zažite spoločné chvíle pri výtvarnom umení

Pastva pre oči vašich detí budú aj výtvarné výstavy, veľkorozmerné písmená VATA či svetelná projekcia priamo na Seredský kaštieľ. Spoločne sa odfoťte s inštaláciami, sprejujte svetlom na kaštieľ, vychutnajte si hru svetla a tieňa.

4. Spoznajte park vďaka hravým aktivitám

Čo by to bolo za podujatie, keby z neho  vaše dieťa neodchádzalo pomaľované ako tiger alebo spiderman? Obľúbené maľovanie na tvár bude priamo pri detskom ihrisku a rovnako aj zapletanie copíkov. Nebudú chýbať pohybové aktivity, súťaže, kvízy či posielanie pošty svojmu budúcemu ja.

5. Užite si spoločný tvorivý čas

V kreatívnej zóne si vytvorte vlastnú knižku alebo ekologický darček do svojej domácnosti. Bude to váš spoločný tvorivý a oddychový čas, ktorý si vychutnáte a odnesiete si vďaka nemu domov pamiatku.

6. Odneste si domov darčeky

Z každého podujatia si chceme odniesť niečo na pamiatku. Darček, ktorý vám bude pripomínať Vatu, si môžete spoločne vyrobiť v kreatívnej zóne alebo si ho zakúpiť v rínku či vo Vata bazári. Tak, ako počas roka organizujeme Vymínačky, počas festivalu na vás čaká VATA bazár oblečenia a knižiek, v ktorom nájdete nádherné kúsky do šatníka a knižnice vašich ratolestí. 

Ak by ste chceli predsa len niečo, čo voní novotou a kvalitou zároveň, môžete navštíviť niekoho z predajcov v rínkovej časti. Hračky, kozmetika, knižky či oblečenia potešia nielen maminy, ale aj drobcov.

VATA bazár a VATA rínek budú prebiehať od 10:00 a končia pred 20-tou hodinou.

7. Pospinkajte si pod stromami

Chcete prísť s bábätkom, ale neviete si predstaviť, kde si dieťatko oddýchne alebo kde ho prebalíte? Prípadne ho chcete nadojčiť v súkromí? 

Vata fest je nadšený zo spolupráce s miestnym registrovaným sociálny podnikom KIDVAK, ktorý prinesie niekoľko svojich závesných kolísok pre najmenšie deti. Vaše detičky ich môžu v tichej zóne vyskúšať a dať si v nich šlofík. Rovnako budú pripravené prebaľovacie pulty aj pohodlné kreslo v útulnom prostredí, kde v súkromí vyriešite všetko, čo chcete vyriešiť medzi štyrmi očami. 

8. Pochutnajte si na fajnových palacinkách a na cukrovej vate

Detstvo sa rovná špinavé a zalepené ústa od palaciniek a od cukrovej vaty. A tá predsa na VATA feste nesmie chýbať. Na podujatí sa skvelo s deťmi najete, o čo sa postarajú Crepes de luxe. Dobré jedlo treba zapiť, preto odporúčame kvalitný mušt od Slobodného vinárstva zo Zemianskych sadov. A pre pokojnejší večer si rodičia môžu vo vinárskom stánku dať kvalitné naturálne víno, prípadne si môžu vychutnať remeselné pivko z galantského pivovaru Galgan.

Fotografie: Stanislav Klačanský/Vata fest 2019, Alafeta/Kidvak